Herci

Mário
Mário KUBEC

Nejtěžší je pro něj dělat, že neumí jezdit na koni. Doby, kdy on sám přišel do boskovického WesternParku jako úplný nováček z Prahy a netušil, jak se vyšvihnout do sedla, natož naskočit na koně po indiánsku „bez“, jsou dávno pryč. Děj letní komedie WesternStory se inspiroval jeho skutečným životním příběhem. Maria Kubce svého času proslavil seriál Chlapci a chlapi, objevil se i v Černých andělích a Zdivočelé zemi. Další role i nové seriálové postavy ale vyměnil za romantiku divokého západu a přesídlil nastálo do WesternParku. Ve WesternStory má hlavní roli a hraje tak trochu sám sebe.  

Veronika
Veronika KUBAŘOVÁ

Půvabná vycházející hvězda českého filmového nebe je zosobněním nevinnosti a současně ženou plnou pokušení. Její filmová kariéra začala úspěšnou komedií Rafťáci. Po boku Ivana Trojana se objevila v televizním snímku Juraje Herze Dívka a kouzelník v roli, za kterou dostala cenu pro Televizní objev roku 2009. Nepřehlédnutelná byla i v Nejkrásnější hádance i veleúspěšné loňské komedii Ženy v pokušení. Ve WesternStory se objevuje na scéně coby neodolatelnákráska a jako zásadní důvod, proč se hlavnímu hrdinovi tolik zamotá hlava. Když se usměje, není co řešit.

Petr
Petr VONDRÁČEK

Lepšího „frajera“ pro roline odolatelného sukničkáře a kovboje z „moravského Divokého západu“ byste hledali jen těžko. Petr Vondráček je zkušeným seriálovým hercem. Jeho atletická postava vyčnívala v nejúspěšnějších českých soap operách Rodinná pouta, Velmi křehké vztahy nebo Přešlapy. Objevil se i v eroticky dusném romantickém dramatu Ireny Pavláskové Bestiář. Ve WesternStory hraje svůdce žen, kterému podlehne každá, i když má švihácký kovboj zrovna obě ruce v gypsu. Jeho filmový sukničkář se jmenuje Presley. Petr Vondráček přitomna rock’n’rollu a písničkách slavného Elvise Presleyho vyrostl. 

Pavel
Pavel ZEDNÍČEK

Herec ze silné generace Jiřího Bartošky, Karla Heřmánka, Boleslava Polívky a Miloslava Donutila má za sebou řadu velkých dramatických rolí, přesto je známý hlavně jako vyhlášený komik a bavič. Jeho filmové a televizní role se téměř nedají spočítat, mezi ty nezapomenutelné patří role v komediích Muži v říji, Konec básníků v Čechách, Chobotnice z II.patra nebo v pohádce Lotrando a Zubejda. A kdo namluvil Ala Bundu v Ženatý se závazky a otce rodiny Franca v sitcomu Krok za Krokem? Ano, Pavel Zedníček. V letní komedii WesternStory hraje hrobníka-záškodníka, kterému kovbojové a indiáni ze sousedního WesternParku nejdou pod knír.  

Bohumil
Bohumil KLEPL

Pořádná letní komedie se neobejde bez Boba Klepla. Symbol úspěšných, divácky hojně navštěvovaných filmů svými postavami baví milióny diváků. Nechyběl v Doktorovi od jezera hrochů ani mezi Účastníky zájezdu. Přitom chtěl být původně režisérem a jako herce ho dlouho znali především divadelní diváci. V letní komedii Westernstoryse objevuje jako barman-pyrotechnik, který trestá krádež koz nesmlouvavě a po svém – ostřelováním z děla.

Pavel
Pavel LANDOVSKÝ

Díky nespornému talentu a nepřehlédnutelné osobnosti se i bez akademického hereckého vzdělání propracoval mezi nejoriginálnější a nejuznávanější české herce. Zářil už v 60. a 70.letech v dnes už klasikách jako Svatba jako řemen, Utrpení mladého Boháčka, Soukromá vichřice nebo Slaměný klobouk. Během emigrace se objevil v dramatu Miloše Formana Ragtime i v ceněné adaptaci Kunderova románu Nesnesitelná lehkost bytí. Po roce 1989 a návratu do Čech si skvěle střihnul svérázného majora Terazkyho v komedii Černí baroni. V poslední době byl k vidění například ve Vratných lahvích. V letní komedii WesternStory je náruživým režisérem-včelařem, který vede partu divokých živlů k premiéře a učí je pít pravou medovou whiskey. 

Kristýna
Kristýna LEICHTOVÁ

Nová krev českého filmu začala před kamerou příznačně v krví zborcené hororové senzaci Eliho Rotha Hostel. Přes divácky oblíbenou komedii Účastníci zájezdu se dostala do nejúspěšnějšího českého sitcomu Comeback a seriálu Dokonalý svět. Úspěch měla i v loňském dramatu Bastardi. V letní komedii WesternStory hraje dívku z Hané, která na Divoký západ plete „ja su“. Natáčení ji znovu svedlo dohromady s kolegou z Comebacku Matoušem Rumlem.

Matouš
Matouš RUML

Neuvěřitelný sympaťák začínal už jako dítě v dětských rolích na divadle a před kamerou debutoval v úspěšném seriálu Život na zámku. Upozornil na sebe hlavně v oblíbeném českém sitcomu Comeback. Matouš Ruml za sebou zatím nemá mnoho filmových rolí, zatím nejvýraznější je princ v pohádce Škola princů. Zato má nesporný komediální talent, který předvádí i v letní komedii WesternStory. Natáčení ho znovu svedlo dohromady s kolegyní z Comebacku Kristýnou Leichtovou. 

Petra
Petra MOLNÁROVÁ

Vyzývavá krasavice, která snadno zamotá hlavu všem kovbojům na „moravském Divokém západě“, pochází ze Slovenska. Objevila se v zajímavém mysteriózním televizním thrilleru Santiniho jazyk i oblíbeném slovenském desetidílném seriálu Nesmrtel’ní. V letní komedii Westernstory jsou do ní blázni všichni chlapi široko daleko. Stačí aby přijela na mopedu a už za ní všichni běží.

Tereza
Tereza GRYGAROVÁ-GROSZMANOVÁ

Herečka Národního divadla Brno má spoustu zkušeností nejen na divadelních prknech, ale i před filmovou a televizní kamerou. Objevila se po boku slavného kovboje-vtipálka Terence Hilla v italském seriálu Don Matteo. Zahrála si v oblíbených Četnicích humoreskách a mysteriózním seriálu Motel Anathema nebo v televizním filmu Slečna Guru. V letní komedii WesternStory jsou její půvaby nepřehlédnutelné. 

Martin
Martin HAVELKA

Ostře řezané chlapské rysy ho k roli kovboje předurčily. Martina Havelku jsme nedávno viděli v úspěšném závodnickém dramatu Tacho. Debutoval v legendárním muzikálu Balada pro banditu, dvakrát byl nominovaný na Cenu Thálie a zahrál si v krimi komedii Prachy dělaj člověka. V letní komedii WesternStory hraje šerifa a šéfa,který ve westernovém městečku udržuje pořádek a stará se i o jeho hladký chod.    

V dalších rolích se představí

Dita Kaplanová

Eva Leskáková

Daniel Volný

Helena Pešková

Radovan Král

Petr Panzenberger

Jiří Valůšek

Filip Kaňkovský

David Šikula

Dominik Brichta

Zdeněk Maryška

Miroslav Táborský

Zdeněk Junák

Pavel Jan Reidl

Dalibor Šlahař

Tereza Prášilová

Marian Furdek

Tomáš Jirák

Luboš Kramařík

Lucie Svobodová

Alena Šlahařová

Romana Konečná

Václav Čiháček

Vendy Dohnalík  

COPYRIGHT © 2011 CINEMANIA